تاریخ : دوشنبه 8 مهر 1398
کد 29

خبر خوش برای اهالی منطقه 16 تهران|جابه جایی خطوط برق فشار قوی به زودی!

به گفته معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، به زودی دکل برق فشار قوی واقع در منطقه 16 تهران انتقال می یابد.

شهرام عدالتی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اظهار کرد: اواخر خرداد ماه سال جاری، یکی از دستورات جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران بررسی مشکلات مناطق 22 گانه شهر تهران بود، بخشی از این مشکلات مربوط به عبور خطوط برق فشار قوی (دکل های برق) از برخی محدوده های مسکونی در شهر تهران است که در منطقه 16 این مشکل حادتر از ما بقی مناطق است.

وی افزود: در شورای برنامه ریزی، قرار شد برای بررسی بیشتر و حل این موضوع، کمیته ای با محوریت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، شهرداری تهران، شهردار منطقه 16، مدیرکل راه و شهرسازی استان، مدیر شرکت برق منطقه ای ایجاد شود که این کمیته تشکیل جلسه داد و  تصمیمات خوبی در این جلسه گرفته شد.

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: ابتدا مشخص شد که مباحث مشترکی از خدمات زیرساختی برای مناطق 22 گانه تهران ایجاد شود، بنابراین قرار شد موضوع زیرساخت ها در قالب طرح جامع و تفصیلی شهر تهران برای همه دستگاه ها از منظر پدافندی و خطرات احتمالی بررسی شده و این طرح به سازمان مدیریت استان ارسال شود.

عدالتی تاکید کرد: همچنین مقرر شد تا طی یک هفته، دستگاه های ذی نفع و ذی ربط در موضوع انتقال خطوط برق فشار قوی، راه حل های احتمالی را از منظر اجرایی، مالکیتی، حقوقی و تعیین و تجهیز منابع آن بررسی و مشخص کنند تا اهالی منطقه 16 تهران دیگر شاهد ارتعاشات و مشکلات خطوط برق نباشند.